T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Gazi Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu

Gazi Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu

Telefon
0216 336 01 97
Belgegeçer
0216 348 14 34
WEB
https://gazimk.meb.k12.tr
Adres
HALİTAĞA CAD. NO 41 KADIKÖY/İSTANBUL İl ve İlçe Merkezine uzaklık İl merkezine uzaklık 25 Km 35 dk İlçe merkezine uzaklık 1 Km 5 dk Ulaşım Yeri Bilgisi Yeldeğirmeni/KADIKÖY
Vizyon
Bilimsel teknolojilerin ışığında okuyan, okutan, araştıran, özgür düşünen, sorunları çözebilen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesine karşı sorumlu, toplumsal hayatın her alanında hukukun üstünlüğüne inanan, gelişme açık, çevre bilinci yüksek, kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli insan yetiştirmek için eğitim öğretim kalitesini sürekli yüksek tutarak hem bilimsel hem de de sosyal yönde gelişmiş, yüksek ahlaki değerler kazanmış, küresel rekabete hazır bireyler yetiştiren örnek aranan bir eğitim kurumu olmaktır.
Misyon
Öğrencilerin çevresiyle iyi ve olumlu bir iletişim kuracak davranışları kazanmaları, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmeleri, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmaları, sosyal ve duygusal yönden sağlıklı yetişmeleri için her türlü imkanı hazırlamak. Milli ve manevi değerlere bağlı, Atatürk’ün “ Çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmak” idealine inanan, kendisi ve toplum ile barışık, bilime önem vererek iletişime açık, ruh sağlığı ve gelişim iyi olan, pozitif bilimi ve sosyal bilimleri birlikte sentezleyen yabancı dil öğrenmenin ihtiyaç olduğunu bilen iyi bir öğrenci, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş yetiştirmektir.
Başarılar
Öğretmen :21
Öğrenci :144
Derslik :8
Çok Amaçlı Salon :1
BT Sınıfı :1
Kütüphane :1
Kütüphane Kitap Sayısı :1251
Öğretim Şekli :Tam gün eğitim
Saatler
09:00 - 16:45
Isınma
Merkezi Kalorifer sistemi
Bağlantı
ADSL
Yabancı Dil
İNGİLİZCE
Ulaşım
Kadıköy Nüfus Müdürlüğünün bir üst sokağında bulunmaktadır.Kadıköy iskelesinden yaklaşık olarak yürüme mesafesi olarak 5 dakikadır.Ayrıca Kartal,Pendik minibüsleri okulun önünden geçmektedir.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
YELDEĞİRMENİ/KADIKÖY
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
İL MERKEZİNE UZAKLIK :25 KM , İLÇE MERKEZİNE UZAKLIK: 1 KM
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
FUTBOL,BASKETBOL,ATLETİZM
Bilimsel Etkinlikler
TÜBİTAK BİLİM FUARLARI, ÖNCÜ KADIKÖY
Proje Çalışmaları
TÜBİTAK BİLİM FUARLARI , BESLENME DOSTU OKUL ,BEYAZ BAYRAK PROJESİ,ÖNCÜ KADIKÖY,VELİ AKADEMİLERİ
Yazdır